درباره ما

برنامه هم عهدی با شهدا با هدف پرداختن به مقام شامخ شهیدان، تکریم، پاسداشت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای 8 سال دفاع مقدس و نشر، گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از فرهنگ ایثار و شهادت، زمینه سازی برای همراهی و همدلی بیشتر مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان با شهدا به صورت متمرکز در فاز اول در 2 بازه زمانی – هفته دفاع مقدس – ایام محرم در مناطق 22 گانه و مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار گردید.

 

علاقمندان با مراجعه به غرفه های ثبت نام از بین 23000 شهید گلزار شهدای بهشت زهرا (س)، یک یا چند شهید را به عنوان هم عهد و پیمان انتخاب و پلاک هم عهدی با شهید مربوطه را دریافت کردند و در سامانه هم عهدی ثبت و متعهد شدند تا هر شب جمعه به زیارت مقبره شهیدان بروند و به عطرآگین کردن و غبارروبی مزار ایشان اهتمام ورزند.

ستاد هم عهدی با شهدا به دبیری جناب آقای سعادت در فرهنگسرای رضوان تاسیس و سامانه پیامکی طرح هم عهدی با شهدا جهت ارتباط دائمی و مستمر با هم عهدان راه اندازی شد.

 

پس از اجرای موفقیت آمیز طرح هم عهدی با شهدا و استقبال بی نظیر شهروندان تهرانی به منظور یادآوری میثاقی که تهرانی ها با 23000 شهید گرانقدر بستند و به جهت استمرار پیوند با شهیدان در هفته منابع طبیعی نهال هایی به یاد 23000 شهید در پارک های جنگلی منتخب کاشته شد. این مراسم با حضور رییس، معاونان، مدیران، کارکنان و روسای فرهنگسراهای خاص مناطق 22 گانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و چهره ها و شخصیت های فرهنگی هنری و خانواده معظم شهدا برگزار گردید.

در این برنامه به هریک از هم عهدان یک نهال درخت هدیه شد تا در هفته منابع طبیعی در محل های اعلام شده به عنوان نمادی از تلاش برای دستیابی به اهداف مشترک و احیای ارزش هایی که شهدا برای رسیدن به آن جان خود را فدا کردند کاشته شود.

 

نخستین تجمع هم عهدان شهدا در بیستم اسفند ماه 1394 با اجرای تئاتر های خیابانی و گروه سرود دانش آموزی، مارش نظامی توسط گروه دژبان ارتش، شعر خوانی، تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم، رونمایی از کتاب هم عهدی، مراسم غبارروبی و عطرافشانی و نثارگل توسط هم عهدان، برپایی غرفه های فرهنگی هنری از جمله کانون فرهنگ ایثار و مقاومت، نورالشهدا، دلنوشته، دفتر مشق عشق، منشور معنوی انقلاب اسلامی و ... در گلزار بهشت زهرا(س) برگزار شد.

 

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح هم عهدی با شهدا با شماره تلفن 66902138 تماس حاصل فرمایند.